Join the Conversation

15 Comments

 1. Normalt er jeg en arg modstander imod enhver form for politivold, men i dette tilfælde fristes man til at se lidt igennem fingrene, hvis det skulle ske.
  På den anden side er det vel egentlig ganske iorden at bruge vold i forsvar imod vold.
  Jeg håber at politiet griber resolut ind i de planlagte uroligheder. Hårdt, men professionelt, så de rådne subjekter fjernes hurtigst muligt og inden de forvolder store skader på fredelige menneskers ejendom. Så kan vi måske, efterfølgende, slippe for alt for megen ballade om poltiets opførsel.

 2. Normalt er jeg en arg modstander imod enhver form for politivold, men i dette tilfælde fristes man til at se lidt igennem fingrene, hvis det skulle ske.
  På den anden side er det vel egentlig ganske iorden at bruge vold i forsvar imod vold.
  Jeg håber at politiet griber resolut ind i de planlagte uroligheder. Hårdt, men professionelt, så de rådne subjekter fjernes hurtigst muligt og inden de forvolder store skader på fredelige menneskers ejendom. Så kan vi måske, efterfølgende, slippe for alt for megen ballade om poltiets opførsel.

 3. De 3 bogstaver er et godt forslag.. men ville hellere se politiet bruge massere af tåregas, vandkanoner og gummikugler. så kunne de autonome tosse måske snart forstå at vi ikke vil have dem i vores by..!

 4. De 3 bogstaver er et godt forslag.. men ville hellere se politiet bruge massere af tåregas, vandkanoner og gummikugler. så kunne de autonome tosse måske snart forstå at vi ikke vil have dem i vores by..!

 5. “Let’s burn this city”. Sig mig har de ikke noget med tryk og Modtryk i de rækker? Anyway, for de af jer der læste og senere så og elskede “The Watchmen”, så er beskeden til dem vel bare:
  “Nobody expects The Comedian” 🙂

 6. “Let’s burn this city”. Sig mig har de ikke noget med tryk og Modtryk i de rækker? Anyway, for de af jer der læste og senere så og elskede “The Watchmen”, så er beskeden til dem vel bare:
  “Nobody expects The Comedian” 🙂

 7. “Let’s burn this city”. Sig mig har de ikke noget med tryk og Modtryk i de rækker? Anyway, for de af jer der læste og senere så og elskede “The Watchmen”, så er beskeden til dem vel bare:
  “Nobody expects The Comedian” 🙂

Leave a comment

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.